Call - центр
Пн-Сб 09:00 - 20:00

Як вибрати теплу підлогу? Види і принцип роботи теплої підлоги.

Система обігріву «тепла підлога» - альтернатива традиційній системі опалення квартири або заміського будинку, що дозволяє створювати комфортні умови проживання в холодну пору року з мінімальним споживанням електроенергії. Для сімей з маленькими дітьми тепла підлога - однозначно краще рішення з усіх існуючих способів обігріву приміщень.

Види теплих підлог і основні принципи вибору

У нашій статті розглянемо, що потрібно знати про теплу підлогу і на які особливості необхідно звертати увагу при виборі системи опалення.

Принцип роботи теплої підлоги заснований на природному теплообміні між підігрітим покриттям підлоги і повітрям в приміщенні. Нагріте повітря від статі піднімається вгору і рівномірно поширюється по всій кімнаті, тим самим обігріваючи її.

Процес обігріву відбувається за наступним сценарієм:

  • виставляється оптимальний температурний режим;
  • включається система обігріву за допомогою замикання контактів терморегулятора;
  • після подачі живлення на нагрівальні елементи підлога починає поступово прогріватися;
  • в процесі нагрівання температура контролюється за допомогою датчика;
  • при досягненні заданого рівня температури, реле розмикається, і підлога починає остигати.

Циклічний нагрів / охолодження дозволяє підтримувати задану температуру.

Яку теплу підлога вибрати? Це питання хвилює споживачів, які вирішили використовувати даний тип обігріву житла. На сьогодні в житлових будинках і на виробництві актуальні наступні види теплих підлог:

  • інфрачервона плівкова - представляє собою гнучку плівку шириною 500-1000 мм і будь-якої довжини;
  • нагрівальний одножильний або двожильний кабель різної потужності, який монтується в стяжку підлоги; монтаж кабелю передбачає підняття рівня підлоги на 3-4 см;
  • нагрівальний мат - повністю готовий виріб для монтажу (розкладається по підлозі і заливається розчином), нагрівальний елемент кріпиться на сітці.

Далі переходимо до питання: як вибрати теплу підлогу, і на які параметри потрібно звернути увагу.

  • тип покриття підлоги (ламінат, паркет, бетон, плитка) і коефіцієнт тепловіддачі;
  • бажаний спосіб обігріву (конвекція, інфрачервоні промені);
  • корисна площа приміщення (площа обігріву підлоги повинна бути ≥ 60-80% площі всього приміщення);
  • наявність основних і додаткових джерел тепла;
  • оптимальна потужність нагрівального елементу (Ватт на м²);
  • спосіб монтажу: по «сухому» або «мокрому» - цементна стяжка або клей;
  • можливість підняття рівня підлоги в приміщенні.

Види теплої підлоги

Яку теплу підлогу краще вибрати під плитку?

Перш ніж поділитися досвідом, яку теплу підлогу вибрати під плитку, дамо дві слушні поради для тих, хто самостійно вирішив зайнятися монтажем системи обігріву:

  1. Намагайтеся встановлювати систему обігріву в тій частині кімнати, де ходите, при цьому нагрівальні елементи повинні перебувати на відстані не менше 10 см від стіни, а в зонах, де встановлені меблі та побутова техніка, тепла підлога не потрібна.
  2. Організуйте якісну теплоізоляцію, що дозволить зменшити теплові втрати і раціонально витрачати електроенергію. Даний момент не менш важливий, ніж питання, яка електрична тепла підлога краще.

Керамічна плитка - відмінний теплопровідник. Під плитку зазвичай укладається:

Нагрівальний мат. Кладеться в клейову основу для плитки або заливається цементною стяжкою. У першому випадку важливо виключити утворення незаповнених клеєм пустот, інакше нагрівальний елемент буде перегріватися і швидко вийде з ладу. Електричні мати вимагають мінімум місця і легше монтуються.

Тонкий нагрівальний кабель. Складніше в монтажі - перед установкою потрібно самостійно закріпити кабель на бетонній основі з певним кроком укладання, на відміну від мату, де нагрівальний елемент вже закріплений на сітці. Як підсумок - більш важкий і витратний за часом монтаж. Нагрівальний кабель лягає в мокру стяжку, і тільки після застигання укладається плитка.

Керуючись цими моментами, ви зможете самостійно вирішити, яка тепла підлога краще під плитку. Пам'ятайте, вибираючи теплу підлогу - характеристики відіграють важливу роль.

Тепла підлога під плитку

Що укласти в стяжку?

В стяжку рекомендуємо укладати кабель потужністю від 17 Вт і діаметром від 5 мм. Це може бути одно-або двожильний кабель, які мають приблизно однаковий термін експлуатації. Яка кабельна тепла підлога краще? У зв'язку з тим, що електромагнітне поле 2-х жильного кабелю менше, його краще використовувати для обігріву житлових приміщень. Хоча його ціна буде вище. Одножильний краще підходить для виробничих і побутових приміщень. Для монтажу електричного кабелю необхідна цементна стяжка товщиною 3 - 5 см, при цьому з урахуванням товщини плитки і шару клейової основи, відстань від підлоги до стелі зменшується. Рекомендуємо кабельні підлоги європейських брендів HEMSTEDT, FENIX, Arnold Rak.

Вибираємо правильну теплу підлогу під ламінат

Багато наших клієнтів звертаються з питанням, яку теплу підлогу класти під ламінат? Під ламінат, також як під дошку і паркет, краще підходить інфрачервона плівка і алюмінієві мати. Якщо вибирати між цими двома варіантами, то ми віддаємо перевагу більше еластичній інфрачервоній плівці. Вона буває різної довжини і шириною до одного метра. Плівкова тепла підлога легко монтується і демонтується навіть без залучення майстрів. Термін служби ІЧ плівки становить до 20 років. При виході з ладу одного нагрівального елементу, все система обігріву продовжує функціонувати.

З плівкою необхідно поводитися акуратно через тендітну конструкцію. Виключати механічні пошкодження і дотримуватися правил безпеки.

Важливо! Після того, як визначилися, яка тепла підлога краще, не забудьте за теплоізоляційний матеріал - це дозволить домогтися максимального ефекту і економії енергоресурсів. В якості утеплювача рекомендуємо використовувати пінополістирольні плити товщиною від 20 до 100 мм, в залежності від характеристик і розташування приміщення.

Тепла підлога під ламінат

Вибір системи управління

Це завершальний штрих в установці системи теплої підлоги. Терморегулятор - обов'язковий елемент у будь-якій системі опалення, незалежно від типу і характеристик. Основне завдання терморегулятора - контроль і підтримання оптимального температурного режиму в опалювальному приміщенні. Крім того, він дозволяє оптимізувати витрати електрики і істотно продовжити термін експлуатації нагрівальних елементів.

Терморегулятори розрізнять за методом установки:

  • в розеткову коробку;
  • на електрощиток через DIN-рейку;
  • накладним способом.

За способом управління терморегулятори бувають механічні та електронні (сенсорні). При виборі терморегулятора, крім основних характеристик, необхідно враховувати наявність додаткових функцій для зручності управління системою опалення (таймер, блокування екрану і т.д.).

Висновок

Перед покупкою системи тепла підлога, необхідно визначитися із задачами, які потрібно вирішити. Якщо стоїть завдання обігрівати приміщення без додаткових джерел тепла - краще вибрати нагрівальний кабель за рахунок більшої потужності. Нагрівальні мати підійдуть не тільки для комфортного підігріву підлоги, але для повноцінного обігріву приміщення - досить укласти матом 60-70% площі всієї підлоги.

07.11.2019 14:42:58
0
1185