Обігрів даху

Код товару: Woks23

0

35 грн/мп

На складі

Одножильний нагрівальний кабель WOKS потужністю 23 Вт/м призначений для зовнішнього обігріву з метою..

Код товару: Woks30

0

55 грн/мп

На складі

Двожильний нагрівальний кабель WOKS питомою потужністю 30 Вт/м є якісним і відносно недорогим рішенн..

Код товару: BRF-IM 27

0

83 грн/мп

На складі

Двожильний нагрівальний кабель HEMSTEDT від німецького виробника Hemstedt GmbH - продукція преміум я..

Код товару: SRL

0

140 грн/мп

На складі

Саморегулюючий двожильний кабель корейського бренду IN-THERM - якісне і відносно недороге рішення дл..

Код товару: SRL

0

250 грн/мп

На складі

Саморегулюючий нагрівальний кабель французького виробника ELTRACE - система обігріву преміум якості,..

Код товару: SRL

0

231 грн/мп

На складі

Ефективним захистом від обледеніння водовідведення, дахів, водопровідних труб, резервуарів і жолобів..

Код товару: BRF-IM-Z

0

58 грн/мп

На складі

Відрізний одножильний гріючий кабель німецького виробника Hemstedt - це якісне енергозберігаюче ріше..

Обігрів даху

Вибір кабелю для обігріву дахів і водостоків

Дахи будь-якої конструкції зазвичай розраховані на навантаження, що створює у зимовий період сніг. Проблеми виникають, коли сніг, що накопився, тане під впливом сонячних променів і тепла, а температура повітря нижче точки замерзання води. Тоді вона перетворюється на лід, потрапляючи до ринви або труби, утворює бурульки та брили. Цей процес найбільш бурхливо відбувається на так званих теплих дахах.

Погано ізольовані від житлового простору горища чи мансарди через покрівлю розсіюють тепло, призводять до танення снігу в місцях тепловтрат і утворення льоду на холодних ділянках. Такі дахи називаються теплими, танення на них починається при температурі повітря близько 10 градусів морозу.

"Холодні" дахи або ефективно теплоізольовані, або мають добре провітрювані горища. Вони хоч повністю і не вільні від проблеми опадів, але обмерзають набагато менше, бо сніг на них починає танути лише при -5 ° й вище. Втім, фахівці рекомендують купити і встановити систему обігріву покрівлі в будь-якому випадку.

Система антиобледеніння допомагає усунути бурульки і наморозки на всіх типах дахів. З її допомогою здійснюється частковий обігрів покрівлі, жолобів, ринв. Система являє собою нагрівальний кабель, що покладений в місцях, де утворюються наморозки. Обігрів даху не розрахований на те, щоб повністю очистити покрівлю від снігу. Його завдання - перешкоджати замерзанню талої води, тому його укладають з таким розрахунком щоб обігріти проблемні місця: звіс, розжолобок, риштак. Важливим є обігрів ринв, що забезпечує ефективне відведення талої води. Ціна економії на цій ділянці - розірвані льодом труби.

Стандарти рекомендують такі величини потужності систем антизледеніння:

НайменуванняХолодний дах, Вт/м2Теплий дах, Вт/м2Максимальне значення, Вт/м2
Схил, розжолобок, звіс 250-300 350-400 600
ринва, жолоб (риштак) діаметром менше 120 мм 30-40 30-40 40
ринва, жолоб діаметром від 120 до 200 мм 40-60 50-80 80
ринва, жолоб діаметром понад 200 мм з розрахунку 3 Вт * 10 мм діаметру з розрахунку 4 Вт * 10 мм діаметру

На пласких поверхнях гріючий дріт монтується "змійкою" з кроком, розрахованим за таблицею, в жолобах і по розжолобках його закріплюють по поздовжній осі рядами. Кабель для обігріву водостоків опускають всередину ринви декількома нитками.

Для обігріву використовується одножильний і двожильний екранований нагрівальний кабель у стійкій до впливу ультрафіолетових променів ізоляції. Популярністю користується саморегулюючий кабель, що не потребує установки терморегулятора. Однак, ціна його відчутно вище.

Управління системою антиобледеніння

Як будь-яка кабельна система, антиобледеніння даху може керуватися за допомогою терморегулятора будь-якої складності: достатньо купити навіть аналоговий, ціна якого невелика. Однак, оптимальним є застосування в якості регулятора температури комбінованих пристроїв, до складу яких входить датчик вологості. Такі міні-метеостанції, що прикріплені безпосередньо до покрівлі, передають дані программатору, що самостійно встановлює оптимальні параметри роботи системи антиобледеніння. Ціна цих пристроїв залежить від числа параметрів, що вимірюються.

Саморегулюючий кабель, що представляє собою резистивную карбонову смугу між двома провідниками, підключається до електричної мережі без терморегулятора. За рахунок збільшення опору перегрітих ділянок, вони самі вимикаються до охолодження. Монтаж такого кабелю вимагає особливої обережності, оскільки згинати його можна лише в одній площині.

Переваги системи антиобледеніння

Електричний обігрів дахів попереджає небажані наслідки опадів у зимовий період:

  • локальні протікання покриття;
  • руйнування льодом жолобів і карнизних звісів;
  • ризик травматизму внаслідок падіння зі звисів бурульок;
  • необхідність розчищення покрівлі після снігопаду.

Система антиобледеніння монтується на готову поверхню з будь-яким покриттям: шифер, черепиця, м'яка покрівля можуть бути обладнані нею з однаковим успіхом.

Нагрівальний провідник, що екранований для мінімізації електромагнітного випромінювання, не створює радіоперешкод при роботі. Електрична безпека таких кабелів відноситься до класу I + і дозволяє використовувати їх зануреними у воду.

Оснащені міні-метеостанціями системи антиобледеніння автоматично керують підігрівом в оптимальному режимі. У якості модуля управління можна купити і простий регулятор температури.

Кабель для систем антиобледеніння має гарантійний термін експлуатації 10 років, його може бути легко демонтовано і покладено заново під час ремонту покрівлі. Укладають його шляхом закріплення монтажної стрічки до покрівлі саморізами, приклеюючи бітумної смолою або розм'якшеної стрічкою руберойду. Втім, за відсутності досвіду монтаж системи краще доручити фахівцям.