Call - центр
Пн-Сб 09:00 - 20:00

Водяна або електрична тепла підлога: поради експертів

Кожен вибирає тип теплої підлоги під себе. Хтось купує більш прийнятну за ціною водяну теплу підлогу, а є ті, які віддають перевагу менш клопітким і витратним в монтажі електричним системам поверхневого опалення. Все індивідуально і в плані технічних характеристик. У будь-якому випадку, розрахунок водяної теплої підлоги або електричної, ведеться за габаритами, формою, конфігурацією приміщення, температурному режиму, технічним характеристикам опалювального обладнання і способу опалення (допоміжне або основне).

Водяні теплі підлоги в приватному будинку - це звичайна система труб певного діаметру, рівномірно укладених під підлогу. Електрична система обігріву – це покладений під плитку, стяжку або ламінат електричний кабель певної потужності. Щоб зробити правильний вибір на користь тієї чи іншої системи опалення, порівняємо їх слабкі і сильні якості.

Переваги та недоліки водяної теплої підлоги

Ті, хто хоче зробити теплу підлогу водяну своїми руками, повинні розуміти, що встановити труби, колектор і циркуляційний насос без належного досвіду і кваліфікації досить складно. Тоді, як кабельні системи чи мати встановлювати набагато простіше.

За що вибирають водяні теплі підлоги?

До основних переваг можна віднести:

 1. Невеликі витрати на експлуатацію. Це один з найдешевших варіантів опалення, що дозволяє переналаштовувати систему на роботу котлів під різні види палива. І якщо на невеликих площах (ванна, балкон, санвузол) різниця експлуатаційних витрат з електричним обладнанням малопомітна, то укладання водяної теплої підлоги в будинках площею понад 500 кв.м. дозволить скоротити витрати в 2-3 рази.
 2. Гнучкість системи обігріву. Такі підлоги можна підключати до різних джерел енергії (сонячні батареї, теплові насоси, різні види котлів), включаючи централізовану систему опалення.
 3. Відсутні наслідки при перегріванні. За рахунок запобігання перегріванню (50 проти 100 ° С) в порівнянні з електричною підлогою, відсутні будь-які негативні наслідки, такі як, наприклад, виділення токсичних речовин.
 4. Менша вартість комплектуючих для укладання водяної теплої підлоги в середньому на 40-50%.
 5. Можливість використання в якості системи кондиціонування невеликої питомої потужності.

Недоліки водяних підлог:

 • дорожчий і витратний за часом монтаж водяної теплої підлоги;
 • за рахунок великої маси водяних підлог, створюється істотне навантаження на перекриття (у випадку багатоповерхового будинку);
 • помітно знижується висота приміщення за рахунок труби діаметром 20-30 мм, стяжки і підлогового покриття;
 • нерівномірний прогрів підлоги і значні теплові втрати;
 • відсутня можливість точного контролю температурного режиму;
 • складність з визначенням місця протікання труби - потрібен демонтаж підлогового покриття;
 • при розгерметизації магістралі висока ймовірність короткого замикання і псування майна.

Водяна тепла підлога

Переваги і недоліки електричної теплої підлоги

Затребуваність електричних систем обігріву на ринку зростає з кожним сезоном.

Переваги:

 1. Тепла підлога з нагрівальним кабелем забезпечує рівномірний прогрів поверхні.
 2. Можна більш точно регулювати температуру в приміщенні за рахунок чутливих датчиків.
 3. Завдяки встановленню термостата можна економити витрати електрики - система автоматично відключається при досягненні заданої температури і аналогічно включається при охолодженні.
 4. Простота і безпека в експлуатації (за умови дотримання правил монтажу та підключення до мережі 220 В).
 5. Пристрій електричної теплої підлоги вимагає мінімального підняття рівня підлоги (кабель до 10 мм, мат - до 3 мм).
 6. Ризик виходу зі строю кабелю практично дорівнює «0», при цьому водяні підлоги схильні до природного зносу, гідроудару і т.д.
 7. І навіть при виході з ладу кабелю, поломки усуваються досить швидко за допомогою спеціального інструменту без необхідності повного демонтажу підлогового покриття.

До недоліків систем електричної підлоги варто віднести:

 • потребують стабільне електропостачання, тоді як водяне опалення може працювати від різних теплових установок;
 • в разі перегріву кабелю і утеплювача можливе незначне виділення токсичних речовин;
 • електричні кабелі і мати створюють невелике електромагнітне випромінювання;
 • найслабше місце - з'єднання силового і електрокабеля нагріву (90% поломок пов'язані з цим).

Висновки

Проаналізувавши всі плюси і мінуси систем опалення, наостанок  можна зробити висновок, що електричні підлоги є більш простим, безпечним і надійним способом організувати основне або додаткове опалення в квартирі або будинку. Єдине, що електричні підлоги залежні від електропостачання. Тому, якщо ви прийняли рішення встановити кабельні або матові підлоги, обов'язково потрібно передбачити резервне електрозабезпечення для безперебійної роботи системи опалення.

20.11.2019 14:42:20
0
760