Call - центр
Пн-Сб 09:00 - 20:00

Монтаж і укладання електричної теплої підлоги

Зібралися самостійно виконати монтаж теплої підлоги в приватному будинку? У нашій статті ми розглянемо основні тонкощі технології і дамо короткі інструкції укладання систем основного або допоміжного обігріву житлових приміщень. Отже, все по-порядку.

Розрахунок потужності теплої підлоги і крок укладання кабелю

Спочатку потрібно правильно розрахувати теплу підлога за такими критеріями, як потужність (Вт) і довжина кабелю в метрах (для одно- та двожильних електричних кабелів), виходячи з таких параметрів:

  1. Вид приміщення - «сухе», «вологе» або «холодне» (кухня, спальня, коридор, ванна, лоджія).
  2. Тип обігріву (основний або додатковий для комфорту обігрів).
  3. Місце установки терморегулятора і розміри приміщення.

Важливо! В силу того, що електричні кабелі випускаються в обмеженій довжині, кімнати з площею підлоги більше 20-23 м² необхідно розділяти на 2 секції обігріву.

Питома потужність і крок укладання теплої підлоги для розкладки, в залежності від способу обігріву і типу приміщення підбираються в такий спосіб:

  • комфортний підігрів «холодних / вологих приміщень» (ванна, лоджія або балкон) - рекомендуємо укласти електричний кабель потужністю 170 Вт / м²;
  • комфортний підігрів «сухих» кімнат (кухня, передпокій) - досить покласти електричний кабель питомою потужністю 130-140 Вт / м² (крок укладання відповідно 100 і 125 мм);
  • основний обігрів житлових кімнат (спальня, зала, вітальня) - підбираємо кабель 160 - 220 Вт / м² з кроком укладання 75-100 мм.

Увага! Для організації ефективної системи основного обігріву площа укладання теплої підлоги повинна бути не менше 60% від площі всієї комнати.В іншому випадку питомої потужності обраного опалювального обладнання буде недостатньо!

Пам'ятка для початківців майстрів з монтажу електричної теплої підлоги:

  1. Не зменшуйте довжину електричного кабелю.
  2. Уникайте самопересічення нагрівального кабелю.
  3. Не можна прокладати теплу підлогу під нерухомо розміщеними меблями і технікою.
  4. Забороняється його проходження в зонах, де укладений килим або інші низькопроводні покриття.
  5. Кабель укладається «змійкою» з урахуванням допустимого кроку в залежності від технічних характеристик теплої підлоги.

Перед початком монтажу теплої підлоги своїми руками, радимо скласти схему монтажу (ескіз) розміщення нагрівального кабелю, на якій схематично вкажіть розташування обладнання, розстановку меблів, а також місце, де потрібно під'єднати терморегулятор і буде проходити трубка (для датчика температури). Схема підключення також стане в нагоді, якщо буде потрібно пробити штроби в підлозі або стіні.

Монтаж теплої підлоги

Підготовка поверхні

У перелік підготовчих робіт входять:

  1. Вирівнювання підлоги поверхні. При необхідності підвищення рівня підлоги, використовується спеціальна цементна стяжка, після чого наноситься шар суміші (2-5 мм) для нівелювання поверхні.
  2. Підготовка ділянки під монтаж трубки температурного датчика і терморегулятора. Якщо потрібно руйнувати підлогу, необхідно мати під рукою перфоратор. У разі, якщо товщина шару стяжки виявиться більше діаметра гофротрубки для кріплення датчика і сполучної муфти, поглиблення не робляться - їх допускається закріплювати на робочій поверхні.
  3. Очищення чорнової стяжки від різних предметів (будматеріал, камені), які можуть порушити цілісність нагрівального кабелю.

Укладання нагрівального кабелю

Для розкладки кабелю використовуємо нашу схему монтажу теплої підлоги, де вказано крок укладання кабельних ниток. Чим більше крок, тим нижча потужність на 1 м² і відповідно гірше прогрів. Нитки кабелю кріпляться монтажною стрічкою з кроком 0,5 м, яка попередньо фіксується герметиком або за допомогою дюбелів. На стрічці через кожні 25 мм розміщується кріпильний елемент, що дуже зручно для отримання необхідної питомої потужності нагріву.

Наприклад, щоб отримати потужність обігріву 160 Вт / м², кабель фіксується через кожні 5 кріплень. У підсумку виходить крок кабелю (25мм х 5 = 125 мм).

Важливо! Місце підключення «холодного кінця» і кабелю має бути під плиткою. Кабель також можна зафіксувати за допомогою пластмасових хомутів на армуючій сітці, покладеної зверху ізоляції. Вкладати краще з місця установки муфти. Для підняття сітки застосовуються проставки.

Укладання нагрівального мату

Встановлення теплої підлоги-мату - досить простий спосіб організації системи обігріву в приватному будинку, так як нагрівальний кабель вже зафіксовано на сітці шириною 0,5 м. Монтаж зводиться до розмотування рулону та кріпленню за допомогою самоклеючої стрічки, розміщеної безпосередньо на маті. Для розвороту нагрівального мату під потрібним кутом, потрібно акуратно розрізати сітку, щоб не пошкодити нагрівальний елемент. Для обігріву важкодоступних ділянок потрібно зняти частину кабелю з сітки і зафіксувати за допомогою герметика або клейової основи.

Монтаж датчика температури

Одним з важливих етапів монтажних робіт є правильна установка температурного датчика. Фахівці використовують наступний метод розташування гофрованої трубки з датчиком в системі тепла підлога: кінець гофрованої трубки (20-30 см) укладають паралельно і посередині між двома нитками кабелю на відстані 30 см від країв теплої підлоги. Дотримуючись цих рекомендацій, тепла підлога буде функціонувати стабільно без перебоїв, так як температура в описаній зоні буде аналогічна температурним показникам в центрі приміщення.

Підключення терморегулятора

Після визначення місця монтажу терморегулятора приступаємо до підключення датчика. Якщо монтаж теплої підлоги під плитку можна виконати самостійно, керуючись інструкцією виробника і порадами фахівців інтернет-магазину «Тепла домівка», то для підключення терморегулятора краще залучати досвідчених електриків з допуском та кваліфікацією.

Правила підключення терморегулятора теплої підлоги:

  • фаза підключається до клеми 1;
  • нуль від мережі живлення - до клеми 2;
  • живлячі дроти нагрівальної підлоги - до клем 3 і 4;
  • дроти температурного датчика - до клем 6 і 7.

Важливо! Дріт з'єднувати потрібно тільки за допомогою клем або опресовуванням - використання скруток не допускається.

Підключення терморегулятора

Монтаж покриття для підлоги

Залежно від типу і матеріалу підлоги визначаються особливості монтажу фінішного покриття:

  • Керамічна плитка - укладання облицювальної плитки з / без нагрівального кабелю нічим особливо не відрізняється. Необхідно тільки бути обережним, щоб шпателем не перебити електричний кабель. Товщина клейового розчину залежить від його якостей. Також слід 6-7 днів не затирати міжплиточні щілини замазкою.
  • Ламінат (ковролін або аналогічні матеріали) - тут потрібна заливка стяжкою шаром до 5 мм, в залежності від виду розчину.
24.11.2019 21:21:08
0
2328