Помилки під час монтажу теплої підлоги. Поради начинающим майстрам.
Умовно всі помилки, допущені при монтажі систем тепла підлога у вигляді плівки або нагрівального кабелю, можна розділити на прості і критичні. І якщо прості ще можна усунути малими зусиллями, то для ліквідації критичних помилок знадобиться час і чималі фінансові витрати.
Розглянемо ТОП-10 помилок, які допускаються на стадії проектування та монтажу системи тепла підлога:
1. Одна підлога на 2 приміщення
У кожному приміщенні повинна бути своя система обігріву з індивідуально приєднаним термостатом (терморегулятором). В іншому випадку система обігріву буде працювати некоректно, а добитись ідеального комфорту не вийти.
2. Не використовується схема укладання
Перед монтажем теплої підлоги, потрібно обов'язково скласти схему укладання, де відобразити точки знаходження термодатчика, регулятора. Так ви нічого не втратите. Крім того, зберігши схему, ви зможете в будь-який момент замінити теплодатчік, що вийшов з ладу без демонтажу всього підлогового покриття або зробити ремонт, не пошкодивши нагрівальний елемент.
3. Різати нагрівальний кабель
Цього робити категорично не рекомендується, так як укорочення кабелю призведе до перегріву через збільшення потужності і, відповідно, швидкого зносу теплої підлоги. «Зайвий» кабель можна укласти з меншим кроком або на більшу площу підлоги.
4. Неправильна перевірка працездатності
Перевірка на придатність плівки або кабелю проводиться за допомогою електроінструменту шляхом вимірювання опору і герметичності ізоляції. Включайте в мережу теплу підлогу тільки після повного застигання розчину.
5. Не забирається будівельне сміття і пил
Чорнову підлогу необхідно обов'язково очистити від каменів, сміття і пилу, які можуть пошкодити нагрівальний елемент. Також забороняється наступати на несховану в стяжку підлогу.
6. Відсутній або неправильно підібраний теплоізоляційний матеріал
Щоб тепло використовувалося раціонально, на чорнову підлогу укладається шар теплоізоляційного матеріалу (пінополістиролу або аналогів). У вологих приміщеннях, таких як ванна кімната або кухня, потрібно вибрати вологостійку теплоізоляцію.
7. Не правильно встановлений термодатчик
Не укладайте термодатчик безпосередньо в стяжку. Він повинен бути поміщений в гофровану трубку, в якій відсутні щілини для потрапляння розчину. З боку розташування теплодатчіка, трубка запечатується. Потрібно передбачити також можливість швидкої заміни датчика при виході зі строю.
8. Порушення технології монтажу
Забороняється укладати кабель або плівку один на один. Не можна, щоб нагрівальний елемент проходив в місцях установки важких меблів і сантехніки (гардероб, душова, унітаз і т.д.). Необхідно передбачити зазор між стіною і нагрівальною підлогою в 5-10 см.
9. Неправильно вибране підлогове покриття
Під ламінат, лінолеум, паркетну дошку кладемо іч плівку, під плитку встановлюється кабель і теплі мати. Якщо ви постелите тонку іч плівку під плитку, то агресивна цементно-клейова суміш з часом роз'їсть її.
10. Допускається утворення повітряних порожнин
Уникайте контакту нагрівального кабелю з повітряним середовищем. Це призведе до швидкої поломки. При заливці розчину контролюйте, щоб суміш повністю огортала кабель з усіх боків.
Виключивши перераховані вище помилки при укладанні теплої підлоги, вона прослужить свій гарантійний термін, забезпечуючи комфортний або повноцінний обігрів вашого житла.