Call - центр
Пн-Сб 09:00 - 20:00

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги

Хочете дізнатися, як робиться установка плівкової теплої підлоги своїми руками, з чого почати і як правильно підключати систему обігріву? Все по порядку.

Принципова схема монтажу плівкової теплої підлоги виглядає наступним чином:

 • мережа 220 В;
 • тепловий датчик;
 • терморегулятор;
 • під'єднувальні кабелі;
 • зона обігріву іч плівки.

Підготовка поверхні і установка теплоізоляції

Перед початком укладання плівкової теплої підлоги необхідно перевірити чорнове покриття підлоги на предмет відсутності западин і нерівностей. При виявленні нерівностей по висоті більше 3 мм, знадобляться самовирівнюючі суміші. Також з поверхні потрібно прибрати будматеріали, сміття і пил. Далі визначаємо місце установки датчика і терморегулятора, периметр зони прогріву плівки і замальовуємо схему монтажу нагрівальних смуг.

Після підготовчих робіт приступаємо до установки теплоізоляції підлоги.

Коротка інструкція з укладання:

 • Рулон термоізоляційного матеріалу розмотується від однієї стіни до протилежної по всій поверхні підлоги з запасом до 15 см по периметру інфрачервоної плівки.
 • Для термоізоляції під ковролін, лінолеум та інші легкі покриття радимо вибрати відображаючу підкладку або спеціальний тепловідбивач Ізолон.
 • Для різання шару теплоізоляції за місцем застосовують ніж для різання паперу; попередньо різати матеріал краще ножицями.
 • Для кріплення теплоізоляції використовують клей, степлер або скотч (закріплювати скотчем краще по краях кромок).

Важливо! Не рекомендується застосовувати підкладку з металізованої поверхнею.

Укладання іч плівки (під ламінат, ковролін, лінолеум)

Монтаж інфрачервоної плівки під ламінат та інші м'які покриття практично нічим не відрізняється. Різниця полягає в тому, що ламінат укладається відразу на плівку, а якщо під лінолеум, то на плівку потрібно відразу покласти фанеру для захисту від механічних пошкоджень, а потім вже стелити покриття.

Після укладання теплоізоляції можемо приступати до монтажних робіт, дотримуючись інструкції:

 1. Розпакуйте іч плівку і перевірте комплектацію монтажних елементів.
 2. Розкладку і порізку плівки радимо проводити безпосередньо на монтажній поверхні.
 3. Розвертайте плівку по підлозі, уникаючи накладок (можна смужки плівки покласти встик або на невеликій відстані).
 4. Відріжте необхідну довжину плівки (суцільна ріжеться в будь-якому місці, «смугаста» - по пунктирній лінії, яка зазвичай проходить через кожні 20 см виробу).
 5. Нагрівальна іч плівка фіксується до шару теплоізоляції за допомогою двостороннього скотча, щоб уникнути зсуву.
 6. Рекомендована довжина смуг стандартної плівки на 220 Вт становить 6 метрів, що обумовлено максимально допустимим навантаженням на мідну шину.
 7. Не рекомендується установка плівкової теплої підлоги під ламінат, де будуть стояти важкі меблі та інші предмети, що перешкоджають відведенню тепла.
 8. Плівкові нагрівальні листи підключаються до мережі 220 В паралельно або послідовно через терморегулятор.
 9. Приєднати проводку до інфрачервоної плівки можна кількома способами: сполучна кліпса, пайка, коннектори і люверси. Щоб з'єднання не заважали при монтажі наступного шару в теплоізоляції проробляються штроби.
 10. Лінії різу мідної шини, розташованої по краях смуг, контактні кліпси, пайку треба заізолювати за допомогою бутилової стрічки.

Пиріг укладання ик плівки

Можливість монтажу плівкової теплої підлоги під плитку

Поради при установці плівкової теплої підлоги під плитку:

 1. Чернова підлога повинна бути рівною без перепадів і горбів (можна використовувати самовирівнюючі суміші).
 2. Далі на рівну поверхню лягає тепловідбивна підкладка, на яку можна встановлювати плівку з монтажною сіткою (металева не підходить).
 3. Для додаткової гідроізоляції плівку допускається укласти в спеціальну поліетиленову плівку (100 - 200 мкм).
 4. Щоб надати цілісності структурі розчину під плиткою, монтажна сітка лягає на плівку і фіксується дюбелями до чорнової підлоги.
 5. Контакти і місця з'єднання проводки повинні бути герметичними.
 6. Після установки інфрачервоної теплої підлоги можна заливати поверхню цементно-клейовим розчином, після висихання якого можна приступати до укладання керамічної плитки.

Підключення терморегулятора і укладання датчика

Для підключення терморегулятора до датчика, підлоги та мережі 220 В рекомендуємо ознайомитися з інструкцією, яка йде в комплекті поставки. Місця установки терморегулятора і термодатчика потрібно підготувати завчасно у відповідності зі схемою. Термодатчик встановлюють на відстані до 50 см від краю приміщення між шаром ізоляції та іч плівкою і фіксують ізоляційною стрічкою. Щоб мінімізувати ризики пошкодження головки датчика, потрібно передбачити поглиблення 5 мм в підлозі і тепловідбиваючій підкладці. Для правильної роботи датчика, його бажано розташувати в зоні найменшої тепловіддачі.

Схема підключення ік плівки

Монтаж покриття для підлоги

Після монтажу інфрачервоної плівки приступаємо до укладання підлогового фінішного покриття. Перед укладанням дощатих, паркетних або ламінатних підлог, занесіть матеріал в тепле приміщення, щоб запобігти його деформації при температурному перепаді. Враховуйте вологість всередині кімнати, щоб вона не перевищувала гранично-допустимі параметри експлуатації підлогових покриттів, зазначені виробником будматеріалів. Пам'ятайте, що допустима температура нагріву ламінату не повинна перевищувати 27 ° С. Залишайте невеликий проміжок між стіною і покриттям підлоги для ймовірного розширення.

Залишилися питання? Консультанти нашого інтернет-магазину з радістю на них дадуть відповідь.

02.12.2019 13:06:51
0
2149